ЄС прийняв рішення про розширення санкцій проти Росії

1-71-696x392

Росія є країною-агресором. Незважаючи на відкриті ворожі дії, в тому числі розв’язання війн, сучасний світ не може і не повинен відповідати на провокації Кремля і відповідати відкритим силовим протистоянням проти путінського режиму. Альтернативою стали обмеження, введені проти Росії в 2014 році. Згодом список санкцій було розширено і посилено. Чергове розширення санкцій відбулося 11 жовтня 2021 року. Про це інформує Myc.News.

Цього разу санкції торкнулися осіб, причетних до анексії Криму та до окупаційного режиму на півострові. Всього в нові списки потрапили 8 осіб, серед яких: суддя Верховного Суду анексованого Криму Галина Редько, начальник УФСБ по Криму і Севастополю Леонід Михайлюк, суддя Київського районного суду Сімферополя Андрій Долгополов і прокурор Південного військового округу Євген Колпіков.

«Зазначені вісім людей слід додати до списку осіб, структур і органів, щодо яких введено обмеження за їхню роль у підриві або загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України», — зазначено в пресрелізі офіційного журналу ЄС.

Як можна помітити, цього разу санкції застосовані до осіб кримської судової, а також, так званої, правоохоронної системи. Крім того, що ці структури, згідно з міжнародним правом, ведуть свою діяльність на анексованій території незаконно, окремі особи, занесені в списки обмежень, діяли з порушенням прав людини. Це стосується таких справ, як фальсифікація звинувачень Владиславу Єсипенку, суди над кримськими татарами, затримання активістів, тортури і вбивства людей. Всі випадки були зафіксовані місією ООН, деякі передані в суд ЄСПЛ (Європейський суд з прав людини).

Проте введені санкції мають персональний характер. На жаль, в Кремлі давно звикли до подібних обмежень і навряд чи конкретні дії посприяють подальшому припиненню незаконної діяльності перерахованих вище осіб. ЄС слід задуматися з приводу введення більшої кількості секторальних санкцій, які зможуть обмежити цілу низку федеральних структур РФ.

У будь-якому випадку активність з боку Заходу, спрямована на обмеження поширення російської агресії проти народу України та порушення цілісності держави, повинна сприяти поверненню територій, окупованих країною-агресором. Бездіяльність або повна зупинка роботи в цьому напрямку призведе до розуміння Кремля, що його діяльність безкарна, а, отже, може тривати. Цього допускати не можна.

IGOR SHEVCHENKO

Автор

Полеты над Одессой

Sorry, comments are closed for this post.